19

Eki
2017

Adana Moskova Uçak Bileti

Tarihi 1300 yıllarda beylik olarak başlayıp günümüze kadar gelen Moskova 11,92 milyon nüfusa sahip Rusya’nın başkentidir. Yaklaşık 860 yıldır Rusya’ya başkentlik yapmaktadır. Dünyanın en kalabalık şehridir. Kayıtlara göre Moskava adının ilk geçtiği örnek 1147 yılından kalmadır. Moğol istilası sırasında çok zarar görse de 15. Yüzyıldan sonra Birleşik Rus Devleti kurulunca önemli bir siyasi merkez haline gelmiştir. Her açıdan ilklere imza atan Moskova’da dünyanın en önemli metro kentidir ve Rusya’da 11 hat üzerinden 160 belki de fazlası istasyon bulunmaktadır. Tüm halka açık olan bu metro istasyonları yanı sıra hükümetin kullandığı esrarengiz bir metro istasyonu bulunmaktadır. Şehirde; sahne sanatları, tiyatro, bale ve film gibi aktiviteler yaygındır. Bu şehirde 13 ayrı üniversite bulunmaktadır. Burada eğitimler en yüksek kalitede verilmekle kalmıyor dil eğitimi verdikleri kurs programlar hazırlamakta, Rusça eğitim verilmektedir. Ilıman karasal bir iklime sahiptir. Şehirde gezilecek yerler, Kremlin Sarayı, eskiden savunma kalesi olarak kullanılmaktaydı ve yirmi metre yükseklikte kırmızı renktedir. Arbat Caddesi, trafiğe kapalıdır burası ve dünya mutfağından lezzetleri bulabilirsiniz. Moskova Metrosu, Stalin'in emri ile 1931 yılında yapılmıştır. Puşkin Müzesi, sanatla yakından ilgilenenler için ideal bir yerdir. İzmoilova Pazarı, genelde haftasonları binlerce turistlerin bulunduğu bir yerdir.

Moskova şehrine gitmek için havayolu ulaşımı şarttır aksi takdirde bir haftadan fazla süren bir yolculuk yapmış olursunuz. Rusya’nın en büyük havalimanı Moskova'da bulunmaktadır. Adana ilimizden Moskova şehrine gitmek için en ucuz uçak biletini ultrabilet.com web sitesinden satın alabilirsiniz. Moskova Domadedova Uluslararası Havalimanı’na İstanbuldan direk uçuş yapılmaktadır.Uçak Bilet Firmaları şehre her gün sefer düzenlemektedir. Adana havalimanı şehir merkezine yarım saat uzaklıktadır servis ile giderken bir saat önceden burada bulunmanız gerektiğini unutmayınız. Önce İstanbul havalimanı ardından direk Moskova’ya geçiş yapılır. Şunu da belirmeliyiz ki Moskova’da üç tane ayrı havalimanı bulunmaktadır uçak bileti satın alırken hangi bölgeye geçiş yapmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz.

Moskova şehrine ulaştıktan sonra kent merkezine, otobüs, servis aracı, özel aracınız ile elbette geçiş yapabiliyorsunuz. Yoğun olan trafiği biraz zaman almaktadır. Gezmek istediğiniz birçok yeri zaten yürüme mesafesi kadar yakındır. Bu yüzden ilk etapta yakin bölgeleri gezerek gezinizi başlatabilirsiniz.